תזונה בריאה מתחילה באותיות הקטנות


בשנים האחרונות למדנו לבחון היטב את רכיבי המזון שלנו. משום מה, לחלקנו נדמה שבמזון לבעלי חיים זה קצת פחות חשוב.. אך לא כך הוא הדבר! גם במזון לבעלי חיים המגוון הוא עצום, וחלק מן היצרנים עלולים להכניס רכיבים פחות מזינים או בריאים, על מנת להגדיל את הנפח של המזון, על חשבון האיכות. מזון ברמה ירודה לרוב יבוא לידי ביטוי מיידי ביציאות, ובטווח הארוך יתבטא גם בבעיות בריאות.

אל תשפטו מזון על פי הקנקן. אריזה יפה אינה מבטיחה תזונה בריאה ונאותה לחיית המחמד שלכם. בדקו היטב את רשימת המרכיבים. הרשימה מכילה מילים שנראות לכם כמו סינית? לפניכם מדריך קצר, שתוכלו לעכל טוב יותר:

Meat - בשר - רקמת שריר העשויה להכיל שומן, רקמת עור וכלי דם. Meat Byproducts – תוצרי לוואי של בשר – חלקים אחרים מן החי, שאינם רקמת שריר (לרבות כבד, כליות, קיבה, עטינים, ריאות..)

Poultry – חלקי עוף שמכילים פחות בשר (גב, גרון, עצמות) ומשמשים לרוב כמקור לסידן.

Poultry Byproducts – תוצרי לוואי של עופות – חלקי עוף פנימיים (לב, כבד) או קורקבנים, רגליים, ראש.

Meat Meal – "ארוחת בשר" – מזון ממקור של יונק כלשהו, שעבר תהליך בישול על מנת להשמיד חיידקים/בקטריות, ואגב כך העלים את הנוזלים והשמיד את מרבית השומן. מה שנותר לרוב מכיל חלבונים ומינרלים.

Meat & Bone Meal – "ארוחת בשר ועצמות" – בדומה למזון הנ"ל, רק בתוספת רקמת עצם.

Animal Byproducts Meal – דומה לתוצרי הלוואי של העוף, רק במתכונת מעובדת.

Poultry Meal – "ארוחת עוף" - חלקי עוף מעובדים, כולל עור, עם או ללא עצמות.

ויטמינים ומינרלים – חלק מן השמות מוכרים וניתנים לזיהוי. אחרים קצת פחות: Cholecalciferol – מספק ויטמין D מן החי Ergocalciferol – מספק ויטמין D מן הצומח Riboflavin supplement – מקור לוויטמין 2B Alpha-Tocopherol acetate – מספק ויטמין E - Thiamine mononitrate מקור לוויטמין 1B

Pyridoxine hydrochloride – מקור לוויטמין 6B

חומרים משמרים – חומרים נפוצים בשימוש שנועדו להאריך את חיי המדף של המזון. נמנים ביניהם לרוב חומצה אסקורבית או בנזואית, חומצה ציטרית, סודיום ביסולפט, פוטסיום סורבט, Butylated Hydroxyanisol / BHT, Ethoxyquin, וכיוב'.

חומרי טעם וריח או תוספים שונים - רכיבים נפוצים בשימוש, כגון פרופילן גליקול (האסור בשימוש במזון לחתולים!), sodium hexametaphosphate למניעת אבן-שן בקרב כלבים וחתולים וכד'.

בכל פעם שאינכם בטוחים – אל תהססו לפנות לבירור עם לווטרינר המטפל, או יצרן המזון!


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square